Balımıza “Kovandaki en doğal hali” dediğimizde bunun diğer ballardan farklı olduğunu biliyorduk. Tüm arıcılarımız sayesinde üretilen Yalova Balı filtre edilmemiş, ısıtılmamış ve bu yörenin arılarından üretilmiştir.

Bunun önemi bizim için çok büyük neden mi? Ham Balın faydalarına inanıyoruz ve insan sağlığını önemsiyoruz.

İşlenmiş bal, ısıltıdığı ve ardından soğutulduğu aynı zamanda filtrasyon işlemi yapılarak poleninin alındığı bir prosesten geçer. Bu işlem normalde kristalize olan balı önlemek için yapılır ve rengi berrak homojen hale getirilir. Bununla birlikte yüksek ısı vitamin, mineral, enzim ve amino asitlerin çoğunu öldürerek sağlıklı olan tarafını kaybetmesini sağlar.

Doğrudan herhangi bir kovandan alınan işlenmemiş ham bal. Doğanın en besleyici ve en iyi gıdası olarak kabul edilir. Ham balın faydaları saymakla bitmez. Yoğun antioksidan içerdiğinden dolayı bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kana çok hızlı karıştığından dolayı enerji verir günlük rutininizde size yardımcı olur.

Balımıza “Kovandaki en doğal hali” dediğimizde bunun diğer ballardan farklı olduğunu biliyorduk. Tüm arıcılarımız sayesinde üretilen Yalova Balı filtre edilmemiş, ısıtılmamış ve bu yörenin arılarından üretilmiştir. Bunun önemi bizim için çok büyük neden mi? Ham Balın faydalarına inanıyoruz ve insan sağlığını önemsiyoruz. İşlenmiş bal, ısıltıdığı ve ardından soğutulduğu aynı zamanda filtrasyon işlemi yapılarak poleninin alındığı[Devamı..]